Mała Pula Politechniki Warszawskiej 2017 rozstrzygnięta!

Z przyjemnością informujemy, że projekt naszej łodzi solarnej znalazł się wśród kół naukowych objętych programem dofinansowania Małej Puli Politechniki Warszawskiej. Dzięki temu wsparciu będziemy mogli kontynuować rozwijanie projektu naszej łodzi, tak aby w lipcu wystartować w Monako, ramię w ramię z innymi reprezentacjami z całego świata. Dziękujemy za wsparcie!

Projekt napędzany słońcem

WUT Solar Boat Team: witamy w zespole!

Przedstawiamy wam nasz zespół w nowym składzie!

Nowy rok akademicki przyniósł pewne zmiany personalne w naszej drużynie, dlatego też postanowiliśmy przybliżyć wam jego obecny stan. Osoby, które do nas dołączyły, reprezentują głównie Politechnikę Warszawską, ale jest też kilka ze Szkoły Głównej Handlowej. Wspólnymi siłami kontynuujemy realizację projektu i mamy duży apetyt na zwycięstwo 🙂 Trzymajcie za nas kciuki!

A z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia życzymy wszystkim wesołych świąt i szczęśliwego nowego roku!

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z naszej sesji!

>> Galeria <<

Zrzut ekranu 2016-12-18 o 11.37.15

Podziękowania dla Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego

Jako zespół WUT Solar Boat pragniemy serdecznie podziękować Ministerstwu Nauki i Szkolnictwa Wyższego za wyróżnienie nas w programie „Najlepsi z najlepszych”. Dzięki temu wsparciu mogliśmy realizować zainteresowania i pasje w projekcie naszej łodzi solarnej, a także mogliśmy zdobywać doświadczenie, rywalizując z zespołami z całego świata w Międzynarodowych Zawodach Monaco Solar Boat Challenge. Jako drużyna jesteśmy niezmiernie wdzięczni za okazaną nam pomoc i wyrażamy szczerą nadzieję, że efekty dalszego rozwoju prac nad łodzią przyniosą zwycięstwo w kolejnych zawodach, i tym samym podkreślą udział Polaków w zawodach łodzi solarnych na świecie.

Dziękujemy!
Warsaw University of Technology Solar Boat Team

SONY DSC

O krok od podium w Monaco Solar Boat Challenge 2016

„O krok od podium w Monaco Solar Boat Challenge 2016” to tytuł wczorajszego artykułu, jaki ukazał się na stronie Polskiego Związku Żeglarskiego o naszym starcie w zawodach w Monako. Zapraszamy do krótkiej lektury:

Studencki zespół WUT Solar Boat z Politechniki Warszawskiej po raz drugi wziął udział w mistrzostwach łodzi solarnych Monaco Solar Boat Challenge. Młodzi inżynierowie rywalizowali z drużynami z całego świata o tytuł najszybszej łodzi zasilanej wyłącznie energią słoneczną.

>> Czytaj dalej <<

Monaco Solar Boat Challenge 2016

Zawody Monaco Solar Boat Challenge 2016 za nami. Mistrzostwa w Monte Carlo to świetna atmosfera, ludzie z pasją, drużyny z całego świata otwarte na dzielenie się swoimi rozwiązaniami i doświadczeniem.

Drugi start pozwolił nam zebrać kolejne cenne doświadczenie. Niestety, mimo że podium było w naszym zasięgu, to usterka techniczna w trakcie maratonu wykluczyła nas z dalszej rywalizacji. Na kilka okrążeń przed metą, będąc na trzeciej pozycji, musieliśmy się wycofać.

W maratonie najważniejsza jest niezawodność, ale żeby ją osiągnąć niezbędne jest doświadczenie. Najlepsze ekipy dopracowują swoje konstrukcje od wielu lat. Po tegorocznych zawodach wiemy, że już niewiele nam do nich brakuje. W porównaniu z większością jednostek innych drużyn, nasza łódź była lżejsza i miała większą sprawność poboru energii z paneli fotowoltaicznych. Pod koniec maratonu mieliśmy jeszcze spory zapas energii, jednak nie wykorzystaliśmy tej przewagi.

W Monako oprócz startu w zawodach zwiedziliśmy Solar Impulse Mission Control Center Monaco, z którego prowadzona jest misja eksperymentalnego samolotu napędzanego wyłącznie energią słoneczną. W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się również nad jeziorem Garda we Włoszech i odwiedziliśmy firmę wytwarzającą jachty kompozytowe – Proteus Yachts. Dzięki uprzejmości kierownictwa Proteus Yachts mogliśmy podpatrzeć technologię wytwarzania sportowych jednostek.

Ostatecznie w naszej klasie bezkonkurencyjny okazał się Dutch Solar Boat Team.  Gratulujemy zwycięzcom i po powrocie do Polski bierzemy się do pracy, aby za rok walczyć o zwycięstwo.

Dziękujemy wszystkim za wsparcie i zapraszamy do obejrzenia zdjęć z zawodów!

Galeria

Przygotowania do Monaco Solar Boat Challange

Nasza łódź jest już prawie gotowa. Za nami kolejne testy nad Zalewem Zegrzyńskim, podczas których sprawdziliśmy parametry łodzi w dwóch konfiguracjach, z hydroskrzydłami i bez nich. Uzyskane wyniki napawają nas optymizmem. Obecnie dokonujemy optymalizacji poszczególnych parametrów pod kątem zawodów Monaco Solar Boat Challenge. Ostatnie poprawki, mnóstwo spraw organizacyjnych i za kilka dni wyjeżdżamy do Monako!

Nasze postępy możecie śledzić na bieżąco na naszym fanpage’u -> www.facebook.com/wutsolar 

 

solarboar-testy-zegrze (14 of 17)                   solarboar-testy-zegrze (4 of 17)

 

ScotterKingZ PL wspiera WUT Solar Boat Team

Podczas Solar1 Monte Carlo Cup będziemy używać zrywki magnetycznej dostarczonej przez ScotterKingZ PL. Dziękujemy bardzo za wsparcie! 🏍

ScotterKingZ PL to jedna z największych firm w Europie sprzedająca produkty do tuningu mechanicznego, stylistycznego jak i części zamienne do większości skuterów. 🙂

http://www.scooterkingz.pl/

 

ScooterKingZ

Milar wspiera WUT Solar Boat

Mamy przyjemność przedstawić kolejnego partnera naszego projektu.

Milar zapewnia fachowe doradztwo techniczne oraz wysoką jakość produktów specjalistycznych.

Firma należy do niemieckiej grupy Biesterfeld – wiodącego dystrybutora produktów chemicznych w Europie. http://www.milar.pl/index.php

milar a meber_CMYK

Piknik PW „Od mikro do makro”

Piknik „Od mikro do makro” za nami. Dziękujemy za duże zainteresowanie naszym projektem, mamy nadzieję, że w jasny sposób przekazaliśmy naszą idee, nie tylko studentom i dorosłym.

Jednocześnie zapraszamy na naszego solarnego instagrama, gdzie znajdziecie zdjęcia nie tylko z Pikniku. Obserwujcie nas i bądźcie na bieżąco!
https://www.instagram.com/wutsolarboat/

Piknik PW